Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    OK, rozumiem


BlogUbranie pasujące do stylu życia

Aneta Porebska jest twórczynią odzieżowej marki MeMola. Utalentowana, z niezwykłym zmysłem potrafi stworzyć kolekcje ubrań uniwersalnych i kobiecych. Marka MeMola powstała w 2014 roku, a jej idea związana jest z tworzeniem ubrań wysokogatunkowych, w których kobieta będzie czuła się elegancko i wygodnie. Nie tylko podczas pracy zawodowej, ale także podczas wykonywania obowiązków w domu. Jak powstają projekty marki Memola? I dlaczego jest tak wyjątkowa dowiecie się z poniższego wywiadu.Marka MeMola w swoich kolekcjach stawia na dyskretną elegancję, biel, czerń, szarości czy granaty. Jak narodziła się idea marki?

Od początku naszą ideą było projektowanie takich ubrań, które wpisują się nie tylko w styl garderoby, ale przede wszystkim pasują do stylu życia. Linię dla kobiet utrzymaliśmy w neutralnej gamie kolorystycznej, która została zaczerpnięta prosto z natury. Zależało nam, aby tworzyć takie ubrania, które bez większego problemu będzie można zestawić z innymi rzeczami damskiej garderoby.

Stawia Pani na produkty najwyższej jakości. Bawełny wysokogatunkowe, naturalny len, czy wiskozę, która nie wymaga prasowania. Czyli są to idealne produkty dla aktywnych zawodowo kobiet?
Nasze produkty polecamy wszystkim kobietom i tym aktywnym zawodowo i tym aktywnym w domu, bo przecież opieka nad dziećmi to też praca. Do produkcji wybieramy głównie takie materiały naturalne, które są niewymagające, np. nie trzeba ich prasować. Takie, które jeśli się zemną, to ten efekt będzie zamierzony i naturalny. Dlatego bardzo polecamy nasze ubrania kobietom aktywnym , gdyż w pędzie dzisiejszego świata nawet tak mała czynność jak prasowanie zabiera im czas, a sięgając po nasz produkt można tę czynność pominąć. Dbamy, by projekty odpowiadały na potrzeby nowoczesnej kobiety, która nie chce wybierać między elegancją a wygodą. Po co skoro może mieć wszystko.

Ponadto oferuje Pani homewear, czyli ubrania, które nosimy w domu. Proste, wygodne. Jednak zachowują swój kobiecy styl. W dzisiejszych czasach, kiedy większość kobiet prowadzi home office to propozycja warta uwagi. Jak narodził się ten pomysł?
W zasadzie to pomysł sam się narodził dzięki sytuacji, którą mamy od wiosny. Większość kobiet została zamknięta w swoich domach, więc ubrania typowe do pracy czy też okazjonalne zeszły na drugi plan. Teraz liczy się głównie wygoda, a co za tym idzie wygodny strój codzienny. My wygodę połączyliśmy dodatkowo ze stylem, bo przecież nie musimy pracować w domu tylko w typowym dresie. Przeselekcjonowaliśmy naszą kolekcję, w której jak się okazało to większość naszych bluzek czy spodni idealnie wpasowała się w kolekcję homewear. Dodatkowo kolekcję uzupełniliśmy o bluzy i kardigany.

Kolekcja: MeMola

Co oznacza dla Pani zwrot "Kupuj Świadomie"?
W dzisiejszych czasach wybór ma duże znaczenie. Doczekaliśmy się klienta bardziej świadomego tego, co chce kupić. Coraz częściej sięgamy po polskie produkty. Z jednej strony wiemy, że w ten sposób wspomagamy polskich producentów, a tym samym polską gospodarkę. Z drugiej zaś wiemy jak są produkowane, kto za tym stoi i znamy pochodzenie produktów oferowanych przez sklepy sieciowe. Nasze klientki coraz częściej pytają o pochodzenie, produkcję i skład materiału. Dla nich już nie cena jest wyznacznikiem zakupu danego produktu tylko jakość.

Kolekcja: MeMola

Jak wygląda Pani praca jako projektantki? Co Panią inspiruje?
Inspirację czerpię z życia, z otaczającego mnie świata, z przebytych dalekich podróży. Codziennie śledzę trendy w modzie, rozmawiam z ludźmi z branży.

Co jest dla Pani ważne, podczas projektowania? Na co kładzie Pani szczególny nacisk?
Wszystkie nasze ubrania projektujemy i szyjemy w Polsce z wyselekcjonowanych materiałów od polskich producentów, ze starannością zrodzoną z pasji i doświadczenia. Nieustannie pracuję nad kreatywnym rozwijaniem kolekcji i wzbogaceniem jej o nowe elementy. W stu procentach dbam o funkcjonalność i komfort użytkowania naszych ubrań. Przy każdym projekcie pozostaję wierna zasadzie, że prostota formy w połączeniu z najwyższą jakością wykonania stanowi podstawę i zarazem istotę dobrego modowego stylu.

Który z dotychczasowych projektów ocenia Pani jako najlepszy, bestseller?
Naszym największym bestsellerem są spodnie a właściwie jeden z modeli, który szyjemy już od 4 lat i nadal cieszy się ogromną popularnością. Oczywiście modyfikujemy szablon o pewne detale, zmieniamy materiał w zależności od sezonu , ale baza pozostaje cały czas ta sama. Nasze stałe klientki mają w swojej szafie już po około 20 par spodni tego modelu, a nowe wciąż przybywają :) Spodnie to dziś podstawowy element damskiej garderoby. Są bazą wielu codziennych jak i wyjściowych stylizacji.

Nasze spodnie modelują kobiecą sylwetkę, podkreślają kobiece atuty, a prócz tego są przyjazne dla skóry i przyjemne w noszeniu. Połączenie komfortu noszenia, jakości i dbałości o każdy najmniejszy szczegół sprawia, że dana para staję się tą ulubioną i to właśnie po nią sięgamy najczęściej. Rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko