Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    OK, rozumiem


BlogJak dbać o skórę zimą?

Skóra w zimie narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak smog, wiatr i mróz. Do tego dochodzi suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, co sprawia, że w kilka dni nasza cera może stać się przesuszona, poszarzała i zanieczyszczona. Jak temu zaradzić? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika na ten temat.

Pierwsze kroki, czyli właściwe oczyszczanie
Długie wieczory sprzyjają temu, że możemy zadbać o naszą skórę i wprowadzić kilkuetapowe oczyszczanie. Jest ono wskazane także z tego powodu, że w zimie mamy dużo mniejsze nasłonecznienie, zatem możemy pomyśleć także o delikatnych kwasach złuszczających, których nie wolno aplikować w letnim sezonie, by nie powodować przebarwień. Na co dzień jednak, by dokładniej oczyścić skórę ze smogu, spalin i innych zanieczyszczeń (nie wspominając o cięższym makijażu), warto w pierwszej kolejności użyć płynu micelarnego lub olejku. W tym przypadku świetnie sprawdza się CLEANER – olejek do oczyszczania skóry i demakijażu od polskiej marki Esito. Rewelacyjnie i skutecznie usuwa codzienne zanieczyszczenia skóry i makijaż. Przyciąga cząsteczki zanieczyszczeń, wiąże je i usuwa. Ponadto odblokowuje pory. Świetnie nawilża i wygładza skórę. Nadaje się do codziennego oczyszczania każdego typu skóry.

Olejek: Esito

Następnie dobrym rozwiązaniem będzie użycie delikatnego żelu do mycia twarzy lub pianki. Kolejnym etap to peeling, który powinniśmy wykonywać minimum raz w tygodniu. Zarówno ten mechaniczny (z drobinkami), jak i enzymatyczny (z substancjami złuszczającymi) doskonale przyczynią się do dogłębnego oczyszczania, pozbycia się martwego naskórka i odkrycia pięknej, czystej, zdrowej skóry. Peeling do twarzy z węglem bambusowym i pyłem wulkanicznym od LA-LE to wyjątkowy produkt. Świetnie nadaje się do domowego rytuału pielęgnacji twarzy. Węgiel bambusowy oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, a pył wulkaniczny pomaga usunąć martwy naskórek. Skóra jest wyraźnie czysta i świeża.

Olejek: La-Le

Odżywiająca i ochraniająca pielęgnacja
Pielęgnacja zimą musi chronić i wzmacniać skórę, dlatego musimy postawić na kremy, które dobrze się wchłaniają, jednak mogą pozostawiać na niej delikatną warstwę ochronną. W nawilżaniu podczas mroźniejszych dni, szczególnie na stoki narciarskie i zimowe spacery, należy postawić bardziej na kremy natłuszczające niż nawadniające. Woda w kontakcie z minusową temperaturą może podrażniać naszą cerę, olej natomiast ją przed tym ochroni. W tym czasie jednym z najistotniejszych kroków pielęgnacyjnych jest także regeneracja i wzmocnienie – możemy tego dokonać za sprawą treściwych masek z aktywnymi składnikami. Jeśli to możliwe, warto nie zmywać ich na noc, by miały szansę same się wchłonąć i dobroczynnie działać na naszą cerę.

Pamiętaj o diecie!
W pielęgnacji skóry, szczególnie zimą pomaga odpowiednia dieta. Staraj się jeść jak najwięcej owoców i warzyw. Nie zapominaj o częstym uzupełniany płynów. Woda jest podstawowym elementem, który wpływa na jakość naszej skóry i cery.